Een wiegje of ledikant vormt het veilige nestje voor een baby na de geboorte. En dat moet goed zijn. De meeste ouders kopen het liefst alles nieuw als het om bedtextiel gaat en doen dat vaak in een fysieke winkel. Toch slinkt die groep langzamerhand en neemt het aantal ouders dat online shopt toe. Zo blijkt uit de WIJ Monitor van WIJ Special Media.

Nieuw kopen in de winkel heeft de voorkeur

Lakentjes, dekentjes en hoezen voor in een wieg of ledikant; iedere (aanstaande) ouder heeft beddengoed nodig en schaft dat al tijdig in de zwangerschap aan (98% heeft dit al rond acht maanden in huis). Ruim 63% van de ouders koopt bedtextiel voor hun baby het liefst nieuw, gevolgd door een groep (ruim 42%) die dekens en lakentjes hergebruikt van oudere kinderen, tweedehands overneemt (20,8%) of tweedehands koopt (12,5%). Nieuw kopen heeft nog steeds de voorkeur.

Een derde van de ouders koopt alleen online, een stijging van 7% vergeleken begin 2024. Steeds meer ouders kiezen dus voor online gemak. De groep die liever een fysieke winkel bezoekt, is nog steeds het grootst met 39%, maar is wel kleiner geworden vergeleken met 2024 (-5%). Ook bezochten zij gemiddeld minder vaak een winkel om een aankoop te doen, gemiddeld deden ze dat twee keer in plaats van de gemiddeld drie bezoekjes in 2024.

‘Aanstaande ouders kopen vaker

bedtextiel voor een ledikant dan voor een wieg’

WIJ monitor

Vaker beddengoed voor ledikant dan wieg

Opvallend: aanstaande ouders kochten vaker bedtextiel voor een ledikant dan voor een wiegje. De basisproducten werden het meest aangeschaft, denk aan: hoeslakens (76,1%), lakens (62,9%), dekentjes (61,2%) en moltons (57,3%). Rond de 57% kocht specifiek dekens en lakens voor een wiegje. Verder kochten ouders o.a. ook babyslaapzakjes (41,6%) en kinderwagentextiel (33,7%), en een derde (33,5%) schafte ook pyjama’s aan, al was dit begin 2024 nog ruim 40%. Het minst werden babynestjes (22,9%), inbakerdoeken (22,4%), klamboes (11,8%) en hemeltjes (11%) gekocht. Daarnaast kochten ouders minder waterproof matrasbeschermers, van bijna 20% in 2024 daalde dit naar 13,9% eind 2025. Ongeveer een kwart van de ouders geeft aan meer dan de helft van het bedtextiel in setjes te kopen. Ruim 40% geeft aan bijna nooit setjes te kopen.

Jollein en Meyco populairste merken

Het merk Jollein is veruit het populairst, gevolgd door Meyco en Prénatal. Prénatal en Babydump zijn zowel online als offline de meest populaire winkels voor de aanschaf van beddengoed. Ouders gaven eind 2025 gemiddeld €134 uit aan bedtextiel, een lichte stijging van €10 ten opzichte van begin 2024.

Over WIJ Monitor

De WIJ Monitor is een continu onderzoek uitgevoerd door data georiënteerd mediabedrijf WIJ Special Media. Dit onderzoek loopt sinds 2012 waarbij de customer journey van (aanstaande) moeders in kaart wordt gebracht bij hun aankopen van diverse babyproducten. WIJ Special Media heeft veel kennis van de babymarkt en voert regelmatig diverse onderzoeken uit. Voor meer informatie zie wijspecialmedia.nl/onderzoek of neem contact op met onderzoekster Marloes Wilms via [email protected].

Bron: WIJ Monitor, WIJ Special Media. Verschenen in BabyWereld, september 2026
Meer nieuws uit de babymarkt

Wij media