winkelen

De Nederlandse detailhandel heeft in juni 2026 opnieuw een omzetgroei laten zien. Volgens de nieuwste cijfers van het CBS lag de omzet 2,9% hoger dan in dezelfde maand een jaar eerder. Vooral de non-foodsector en de online verkoop droegen bij aan deze groei.

Binnen de non-foodsector steeg de omzet met 3,1%. Het verkoopvolume nam met 2,6% toe, wat erop wijst dat de groei niet alleen het gevolg is van prijsstijgingen. Winkels in consumentenelektronica boekten met ruim 6% de grootste omzetgroei, gevolgd door drogisterijen (+4,5%). Daarentegen hadden winkels in schoenen, lederwaren en meubels een lagere omzet dan een jaar eerder.

Ook de foodsector noteerde een positieve ontwikkeling. Winkels in voedings- en genotmiddelen zagen de omzet met 2,5% stijgen. Supermarkten groeiden met 2,7%, terwijl speciaalzaken een bescheiden plus van 1% realiseerden.

Online groeit harder dan fysieke retail

De sterkste groei kwam opnieuw uit het online kanaal. De online omzet lag in juni 7,5% hoger dan een jaar eerder. Opvallend is dat retailers met zowel fysieke winkels als een webshop (multichannelers) hun online omzet met 10% zagen toenemen. Pure webwinkels realiseerden een groei van 6%. Vrijwel alle online deelbranches lieten een stijging zien, waarbij consumentenelektronica opnieuw de grootste groei noteerde.

Voor retailers in de babybranche onderstrepen de cijfers het belang van een sterke omnichannelstrategie. Consumenten blijven hun aankopen steeds vaker combineren tussen winkel en webshop, waarbij online zichtbaarheid en een goede digitale klantreis een steeds grotere rol spelen.

Bron: RetailTrends.nl, CBS.nl – Beeld: iStock.com/AlbertPego
Meer nieuws uit de (baby)markt